Merhaba dünya!

Dünya kadınlar günü olan 18 Mart 2021’de yayın hayatına başlayan kadın gazetesi açıldı.

Türkiye’de ulusal yayın alanında erkek egemenliğinde olan haber kanallarının yerine yönü sadece kadınlar olan ve haber kaynaklarında sadece kadın temasının olduğu haberleri yayınlamayı ilke edinmiş olan kadın gazetesinin bu ilk yazı kaynağında sizlere “merhabalar” demekten kıvanç duyuyoruz.

Dünyada ve dolayısı ile Türkiye’de kadın olmak zor bu zorlukları bilerek yola çıktık ve sizlere olan biteni özgün ve güncel içeriğimiz ile sunmak istedik.

Kadın gazetesinde bulacağınız içerikler; klasik olarak yayınlanan kadın temalı içeriklerin çok daha dışında daha çok toplumsal açıdan kadına bakmayı ilke edinmiş bir bakış açısı ile sunulmaya çalışılacaktır. Bu nedenlerden ötürüdür ki; İçeriğimizin temelinde her zaman kadınnın toplumdaki yeri, algısı, yaşadıkları ve mücadelesi ele alınmaya çalışacaktır.

Klasik moda içerikleri yerine kadının iş alanındaki yeri, dantel örgü paylaşımları yerine kadının toplumda yaşadıkları ele alınmaya çalışılacak ve kadının toplumda daha anlamlı olduğunu önce kadına hatırlatma amacı ön plana çıkmaktadır.

Kadın ve erkek ayrımı olmaksızın cinsiyetçi bir açıdan yaklaşılmayan ve tüm cinsiyetçi kavramların ortadan kalktığı erkek egemen olmayan ve kadının değerinin daha da anlaşıldığı bir dünyada güzel günlere merhaba diyebilmek dileği ile. Merhaba dünya !!

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir